حیله گر سواری ماشین خیابان آتش نشانی

حیله گر: سواری ماشین خیابان آتش نشانی عملیات پایتخت آتش نشانی خودروی سواری برخورد زنجیره ای

گت بلاگز وب‌گردی میوه ای علیه آلزایمر

انار سرشار از آنتی اکسیدان ها است و هر لحظه فواید آن جهت مقابله با بیماری های قلبی عروقی و بعضی از سرطان ها مورد بررسی پژوهشگران قرار گرفته هست.

میوه ای علیه آلزایمر

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ولی اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که فایده های انار فراتر از این حرف ها هست.

عبارات مهم : محققان
همه ی ما خاطرات تلخ و شیرینی در زندگی داریم که برایمان ارزشمند هستند. ولی آلزایمر تمام این خاطرات را محو و ذهن را تبدیل به صفحه ای سفید و خالی از گذشته می کند. تاکنون درمانی جهت این بیماری دژنراتیو یافت نشده است و تنها راه باقیمانده همان پیشگیری هست. نتیجه های پژوهش محققان نشان می دهد که عصاره ی انار هم از بروز آلزایمر پیشگیری می کند.

محققان با ایزوله کردن تمام ترکیبات انار دریافتند که یکی از پولی فنول های انار در بدن عوض کردن کرده و سرعت پیشرفت بتا آمیلوئید، همان پروتئین تخریب کننده ی دستگاه عصبی را کم کردن می دهد.

انار سرشار از آنتی اکسیدان ها است و هر لحظه فواید آن جهت مقابله با بیماری های قلبی عروقی و بعضی از سرطان ها مورد بررسی پژوهشگران قرار گرفته هست. ولی اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که فایده های انار فراتر از این حرف ها هست.

نتایج پژوهشی که در مجله ی ACS Chemical Neuroscience به چاپ رسیده است نشان می دهد که عصاره ی انار جهت مقابله با پیشرفت بیماری آلزایمر نیز بافایده هست. با وجود این که در پژوهش های پیشین مولکول منشأ فواید آن مشخص نشده بود این بار محققان اطلاعات دقیق تری در خصوص ترکیبات ضدآلزایمر این میوه کسب کردند.
انار میوه ای علیه آلزایمر

ترکیبات مفیدی که در مقابله با این بیماری دخالت دارند مشمول بر اورلیتین ها هستند که در روند شکسته شدن پولیفنول ها به وسیله باکتری های روده تولید می شوند.

بیماری آلزایمر از وجود پروتئین های آمیلوئید بروز می کند که به شکل پلاک بین نورون ها یا همان سلول های عصبی تشکیل می شوند. جهت پیشگیری از انتشار و گسترش این پروتئین ها، مولکول هایی مورد نیاز هستند تا از مغز در برابر نفوذ این ترکیبات مخرب محافظت کنند.

پژوهش های پیشین نشان داده بود که عصاره ی انار چنین تأثیری را روی حیوانات دارد؛ ولی محققان ترکیب تأثیرگذار را تشخیص نداده بودند.

برای یافتن این مولکول ها محققان 21 ترکیب انار را ایزوله کرده و متوجه شدند که اکثر پولیفنول ها چنین تأثیری ندارند. در عوض یکی از متابولیت های این ترکیب ها به نام ارولیتین ها قدرت محافظت از مغز را داشته اند. این ترکیبات جزو ترکیبات ضدالتهابی بوده و از بروز بیماری آلزایمر پیشگیری می کنند.

منبع: تبیان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: محققان | مقابله | بیماری | آلزایمر | پروتئین | پیشگیری | آلزایمر | آلزایمر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog