حیله گر سواری ماشین خیابان آتش نشانی

حیله گر: سواری ماشین خیابان آتش نشانی عملیات پایتخت آتش نشانی خودروی سواری برخورد زنجیره ای

گت بلاگز اصفهان دولت یازدهم تاکنون به پنج هزار و 200 روستای کشور آبرسانی کرده است

وزیر نیرو گفت: دولت یازدهم طی سه سال و نیم گذشته با اجرای طرح های آبرسانی، زمینه دسترسی ساکنان پنج هزار و 200 روستای کشور به آب سالم و بهداشتی را فراهم کرده

دولت یازدهم تاکنون به پنج هزار و 200 روستای کشور آبرسانی کرده است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حمید چیت چیان ‘ امروز در مراسم بهره برداری از پروژه مجتمع آبرسانی فخرآباد شهرستان مبارکه و شروع عملیات احداث شبکه فاضلاب شهرهای دیزیچه و زیباشهر از توابع استان اصفهان افزود: با اجرای طرح های آبرسانی طی سه سال و نیم گذشته، چهار میلیون و 100 هزار نفر از روستائیان کشور تحت پوشش طرح های آبرسانی قرار گرفتند.

عبارات مهم : فاضلاب
وی گفت: فقط در سال 95 به بیش از 2 هزار و 985 دِه به وسیله وزارت نیرو آبرسانی شده است است.

وزیر نیرو اظهارکرد: در دوره تصدی دولت های نهم و دهم بطور میانگین هر سال به 293 روستای
جدید آبرسانی می شد.

وی ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای کشور در سال های آینده، ادامه یابد.

چیت چیان با بیان اینکه وزارت نیرو تا سال 92 هیچگونه ردیف اعتباری و بودجه جهت آبرسانی به روستاهای کشور در اختیار نداشت، افزود: ولی با تاکید شورای عالی آب ردیف اعتباری 300 میلیارد تومانی جهت آبرسانی به روستاها تخصیص داده شده است یافت.

وی گفت: تا ابتدای دولت یازدهم ظرفیت تصفیه فاضلاب کشور بطور میانگین هر سال 99 هزار متر مکعب در شبانه روز بود ولی طی سه سال گذشته این ظرفیت به 194 هزار متر مکعب در شبانه روز زیاد کردن یافته و بیش از دو برابر شده است است.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش شبکه های فاضلاب کشور تا ابتدای دولت یازدهم حدود 39 درصد جمعیت کشور بود، افزود: این آمار در دولت یازدهم به 45.1 درصد زیاد کردن یافته هست.

وی با بیان اینکه پروژه های فاضلاب وزارت نیرو بعنوان مهمترین و بزرگترین طرح های زیست محیطی کشور محسوب می شوند، گفت: از سال 57 تا سال 92 بطور میانگین هر سال پنج تصفیه منزل تازه فاضلاب در کشور ساخته شده؛ ولی این تعداد در دولت یازدهم به 11 تصفیه منزل تازه در سال زیاد کردن یافته است.

چیت چیان افزود: عملیات احداث تصفیه منزل های تازه فاضلاب کشور در دولت یازدهم تسریع شده است که نشاندهنده توجه و اهتمام خاص دولت به سلامتی مردم و محیط زیست است.

وی استفاده از ظرفیت ها و توانایی بخش شخصی جهت اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی وزارت نیرو را از رویکردهای این وزارتخانه اعلام کرد و افزود: وزارت نیرو در دولت یازدهم توانسته است از ظرفیت های سایر شرکت ها و بخش شخصی جهت اجرای طرح های خود استفاده کند.

وزیر نیرو با اشاره به کمبود آب و اهمیت حفظ منابع آبی کشور گفت: میانگین بارش در کشور ما یک سوم میانگین بارش در دنیاست و نشاندهنده این است که کشور ما از نظر منابع آبی در محدودیت جدی قرار دارد.

وی گفت: صرفه جویی در مصرف آب و استفاده درست و بهینه در تولید، توزیع و مصرف آب وظیفه شرعی، ملی، قانونی و انسانی همه ماست.
چیت چیان با بیان اینکه بی توجهی به مصرف آب تبعات دلواپس کننده ای جهت مردم و نسل های آینده دارد، افزود: امروزه دیگر کمیت آب مطرح نیست بلکه با خشک شدن رودخانه ها، تالاب ها و پایین رفتن سطح آب های زیر زمینی کیفیت آب اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مسئله امروز دنیا فقط کمیت آب نیست بلکه کیفیت آب از اهمیت بیشتری برخوردار است گفت: در بعضی از مناطق کشور آب کافی وجود دارد ولی به علت پایین آمدن کیفیت آن نمی توانیم از آن استفاده کنیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه بی توجهی به کیفیت آب گرفتاری ها و پرسشها جدی را جهت کشور ایجاد خواهد کرد افزود: در گذشته امکان حفر چاههای جذبی در مناطق متفاوت شهرها وجود داشت ولی امروز با تمرکز جمعیت و پدیده شهرنشینی و توسعه شهرها، میزان ورودی فاضلاب به محیط زیست بسیار زیاد کردن پیدا کرده است و دیگر زمین قدرت پالایش این حجم زیاد فاضلاب را ندارد.

مجتمع آبرسانی روستای فخرآباد ( زیباشهر ) شهرستان مبارکه از توابع استان اصفهان امروز با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: فاضلاب | استفاده | اجرای طرح | دولت یازدهم | افتتاح مجتمع آبرسانی | فخرآباد شهرستان مبارکه | با حضور وزیر نیرو |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog